امروز: 20 بهمن, 1401 3:44 ق.ظ
مدیریت شعب: 09195935044 | مرکز تهران: 02188901367 | غرب تهران : 02144431172 | جنوب تهران :02155665014 | شمال و شرق تهران : 09199817579

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی

گرفتگی لوله فاضلاب خانگی، یکی از مشکلاتی است که در صورت رعایت نکردن برخی نکات ساده. پیش پا افتاده باعث بروز مشکلات.  و همچنین خسارت های زیادی به ساختمان می شود.

به عنوان مثال جمع شدن آب و ایجاد بوی تعفن یکی از مشکلاتی است که در صورت گرفتگی لوله های فاضلاب در ساختمان به وجود می آید.

روش های زیادی برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی وجود دارد. که با رعایت کردن مداوم آن به ندرت پیش می آید که لوله های فاصلاب منزل شما دچار گرفتگی شوند.

در همین راستا برای افزایش اطلاعات هرچه بیشتر شما عزیزان به معرفی و ارائه روش هایی پرداخته ایم. که با رعایت کردن آنها احتمال گرفتگی لوله های فاضلاب منزل خود را تا حد قابل توجهی کاهش خواهید داد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی

برطرف کردن گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی علاوه بر اینکه نیاز به هزینه زیادی دارد. باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع در خانه و همچنین ریخت و پاش های زیادی می شود که خانم های خانه دار از این وضع فراری هستند.

از این رو همواره پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی بهتر از برطرف کردن آن می باشد. به این صورت که با جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی دیگر نیازی به استفاده از خدمات لوله بازکنی نخواهید داشت.

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی کار بسیار راحت و بدون هزینه ای بوده. همه می توانند آن را انجام دهند.

فقط کافیست که با تکرار مداوم این اقدامات به آنها عادت کنید. تا هیچ وقت لوله های فاضلاب منزل شما دچار گرفتگی نشود. به همین دلیل در ادامه قصد داریم که شما را با راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی بیشتر آشنا کنیم.

 

روش های جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی آشپزخانه

لوله بازکنی

یکی از مهمترین قسمت های خانه که نقش بسیار زیادی در گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی دارد. سینک ظرفشویی می باشد. چرا که معمولاً در زمان شستشوی ظروف باقی مانده مواد غذایی و روغن های زیادی به داخل سینک ریخته می شود و این مواد به مرور زمان بر روی هم انباشته شده و رسوب می کنند که این امر در نهایت منجر به گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می شود.

یکی از روش هایی که می تواند به شما برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب خانگی آشپزخانه کمک کند، این است که قبل از قرار دادن ظروف در داخل سینک ظرفشویی آن را از باقی مانده مواد غذایی و روغن پاکسازی کنید.
یکی دیگر از روش هایی که می توانید به وسیله آن مانع از گرفتگی لوله سینک ظرفشویی شوید. این است که هر چند وقت یکبار چند لیتر آب جوش در داخل سینک ظرفشویی خالی کنید. آب جوش این قدرت را دارد که روغن های رسوب کرده بر دیواره های لوله فاضلاب آشپزخانه را از بین ببرد.

علاوه بر این، تفاله چای، دانه های برج و ماکارونی از جمله موادی هستند که به سرعت می توانند باعث گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه شوند. به همین دلیل بهترین روش برای جلوگیری از ورود این مواد به لوله های فاضلاب آشپزخانه استفاده از صافی های مخصوص سینک ظرفشویی می باشد.

این صافی ها از ورود مواد درشت به داخل لوله سینک ظرفشویی جلوگیری می کنند و احتمال گرفتگی آن را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند.

 

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب حمام

یکی دیگر از عواملی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب خانگی می شود. ریختن مو، در شامپو، صابون و تیغ در داخل لوله حمام می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که برای جلوگیری از ورود این مواد به داخل لوله حمام. یک توری بر روی کفشور حمام قرار دهید تا از ورود این مواد جلوگیری شود.

علاوه بر این بعد از هربار حمام موهای جمع شده در داخل این کف شور را برداشته. درون سطل زباله بیندازید تا به باعث تجمع آب در حمام نشود.

جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب توالت

ریختن دستمال توالت و سایر اشیا به داخل کاسه توالت. از جمله عوامل دیگری است که منجر به گرفتگی لوله های فاضلاب خانگی می شود. به همین دلیل به هیچ عنوان دستمال توالت را در داخل چاه نریزید. حتماً از یک سطل زباله برای این منظور استفاده کنید. این کار تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان تماس بگیر!